Sceny z życia prywatnego i publicznego zwierząt

„Sceny z życia prywatnego i publicznego zwierząt” to książka rodzinna. To zbiór 50 historii, które pod pretekstem ciekawych bajek o najróżniejszych zwierzętach, dają możliwość do opowiedzenia o człowieku. Trochę mimochodem wytykają jego wady i śmiesznostki. Pokazują także uczucia, które towarzyszą mu przez całe życie – miłość, samotność, przyjaźń i rozpacz. To zabawne, refleksyjne, smutne i pouczające historie, które zawsze będą aktualne. Warto tę książkę czytać razem z naszymi dziećmi. Najlepiej usiąść na chwilę i zostawić chwilę czasu na rozmowę o tym, co przeczytaliśmy. Może im coś wyjaśnimy, a może czegoś ważnego się od nich dowiemy.

To mądre i ponadczasowe opowieści. Pierwowzory tych historii wyszły spod piór najwybitniejszych pisarzy XIX wiecznej Francji, takich jak Honoré de Balzac, George Sand i inni. To wybitni obserwatorzy człowieka i społeczeństw. To nie są pisarze dziecięcy, ale dzięki tej książce i zawartym w niej adaptacjom, najmłodsi będą mieli pierwszą okazję zetknięcia się z twórczością wybitnych pisarzy i myślicieli podaną w przystępny sposób. Wydanie to zawiera teksty uwspółcześnione, ale zilustrowane oryginalnymi dziełami genialnego J. J. Granville’a.

Ponadto autorzy współczesnych adaptacji - Madlena Szeliga i Jakub Sokołowski - postawili sobie za cel, aby bajki te były dziś równie aktualne jak niegdyś, nie tracąc przy tym swojego wyjątkowego charakteru.

ZAMÓW KSIĄŻKĘ