O krasnoludkach i o sierotce Marysi

To nowe wydanie najsłynniejszej polskiej baśni, znanej czytelnikom nad Wisłą już od ponad 100 lat. Wydawnictwo Gereon nadało dziełu Marii Konopnickiej formę godną królowej polskiej literatury. Wydanie uzupełniają wyjątkowe prace Alicji Kocurek. Stworzyła ona coś, co nie sposób nazwać po prostu ilustracjami. To seria obrazów na podstawie książki. Nie można się od nich oderwać. Jedną stronę można studiować dobrą godzinę.

"O krasnoludkach i o sierotce Marysi" to klasyczna historia dla dzieci, w której bajkowy świat styka się z okrutną rzeczywistością. Krasnoludki spędzają zimę pod ziemią i czekają z niecierpliwością na cieplejsze dni. Wreszcie wysyłają najmądrzejszego ze swego grona, by wyruszył na poszukiwanie wiosny. A ten spotyka w świecie ludzi i zwierzęta, które w większości nie są specjalnie przyjemne.

Jedna z najważniejszych pozycji literatury dziecięcej w Polsce wyróżnia się bogatym językiem i poczuciem humoru. Jest uniwersalna, mimo że język, którym się posługuje nie jest współczesny. Uczy i wychowuje, ale nie męczy i nie nudzi.

Pozycja obowiązkowa w domowej biblioteczce.

ZAMÓW KSIĄŻKĘ